Ar tikrai lenkiška produkcija tokia nekalta kaip mums piešia?

Daug lietuvių pukiai žino, kad Lenkijoje galima rasti pigesnio maisto, statybinių medžiagų, buitinės technikos ir visokių kitų buities reikmenų. Daug lietuvių gyvenančių arčiau pasienio su Lenkija vyksta ten apsipirkti. Tuo pačiu kaltindami Lietuvos vadžią dideliais mokesčiais ir verslininkus – godumu.

Bet ar iš tikro ten apsipirkimas sutaupo pinigų?

Ar tai ką prisiperkame iš ties išnaudojame pilnai?

Šį kartą kalbėsiu apie tai, ką išmanau geriausiai – apie buitinę techniką.

Daug meistrų ir išmanančių žmonių sako, kad dabar buitinė technika jau nebe tokia kokybiška, ir aš su jais sutinku. Su kiekviena nauja produkcijos karta gamintojai pasistengia savo produkcijoje panaudoti vis mažiau metalo ir kitų brangesnių medžiagų. Taupoma ant visko, metalas keičiamas plastiku, plastikas keičiamas prastesnės kokybės plastiku, ploninami laidai, mechaniniai valdikliai pakeičiami elektroniniais, elektronikos komponentai pakeičiami pigesniais… Bet tai dar ne viskas, gamintojai savo gamyklų turi skirtingose šalyse ir dažniausiai ten, kur darbo jėgos kaina mažesnė. Anksčiau mus pasiekdavo daug kinietiškos buitinės tehnikos, bet dabar situacija pasikeitusi. Į Lietuvą plūsta žinomų brandų tokių kaip AEG, Electrolux, Miele, Bosch, Siemens, Samsung, LG ir tt.. lenkiškos versijos. Tinkamiausiai apibūdinimas tai produkcijai būtu – lenkiška versija. Ši produkcija niekuo nesiskiria nuo originalios, visos detalės atrodo vienodai ir atrodytu, kad tai visiškai tas pats įrenginys, bet toks nėra.

Gal tai politinis sprendimas, gal ekonominis, nežinau, bet visi galai pradeda lysti vidiniškai po 2-3metų. Šioje šalyje pagamintos produkcijos kai kurios detalės pradeda tirpti. Indaplovėse ištirpsta guminės detalės, skalbimo mašinose ištirpsta būgno ašys ir pan. Pvz. lenkiškoje AEG indaplovės versijoje vidutiniškai po 5 metų nelieka sveikos nei vienos guminės dalies, o orginaliose dar prieš 20metų gamintose indaplovėte tos pačios detalės nė nepakeitė savo savybių. Lietuvoje dažnai tiuninguojamos Miele firmos skalbyklės, kurių apynaujose skalbyklėse ištirpsta ašys, o įdėjus ašį nuo 20-25metus atgal pagamintos skalbyklės ji tarnaus dar labai labai ilgai.

Galima būtu sakyti – puiku, valiooo. Atėjo technologijų viršūnės amžius ir butinės gumos kurių visiškai neaišku kaip utilizuoti, utilizuosis pačios (čia kaip su parduotuvių savaime iširstančiais maišeliais). Bet ar nenueita iki absurdo, kad dėl to, kad utilizuotūsi kelios guminės dalys po 3-5metų vėl ir vėl reikia pirkti naują daiktą, o seną visą utilizuoti. Ar mes norime sukrauti kalnus kiekam tikusios technikos kokioje nors afrikos šalyje, ar išnaudoti greičiau savo gamtos resursus? Kur yra logika gaminti įranginį taip, kad po 3-5 metų nebeapsimokėtų jo remontuoti ir tektų pirkti visą naują?

Poland, Krakow produkcija

Beje gryžtant apie lenkiškas versijas, tokie dalykai vyksta būtent Lenkijoje pagamintoje technikoje. Nors kainos skirtumas beveik nejuntamas, lietuviai nė neįsigilinę prisipirko lenkiškų versijų. Asmeniškai man orginalų AEG, Electrolux tenka sutikti gal tik 1/30 kartų, ir praktika rodo, kad juose dalys savaime neištirpsta ir pirmieji gedimai prasideda gerokai vėliau, o tarnavimo laikas gerokai ilgesnis. Beje kartais etiketes padaro apgaulingas ir didelėmis raidėmis parašyta „made in Italy“,  o žemiau apačioje mažytėmis raidelėmis kaip niekur nieko „Poland, Krakow..“ – neapsigaukite – tai tas pats lenkškas produktas.

Poland Krakow produkcija
Poland, Krakow produkcija

O apie maisto ir butinės chemijos produkcija jūs ir patys jau turbūt nujaučiate. Mano žiniomis reikalavimai lenkijos ūkininkams gerokai mažesni, leistinos gerokai didesnės trašų ir priedų normos nei Lietuvoje, tad produkcijos kokybe būtu galima suabejoti. Ji ne tokia natūrali, kaip norėtūsi. Buitinė chemija iš Lenkijos, mano žiniomis, ne tokia kokybiška kaip iš Vokietijos, nors „brandai tie patys.

Aš stengiuosi dėl jūsų mielieji tautiečiai, ir šiandien informuoju jus garsiai apie tai, ką tikrai žinau ir jei reikės eisiu iki galo iki pat gamintojų ir kelsiu klausimą taip kaip reikės. Mane glumina tai, kad apie tai dar visi tyli, o marketingas dirba prieš jus mielieji. Jus perkate bragniai ir greit nusivylę perkate vėl.

“lenkiška technikos versija arba Poland Krakow produkcija”

Šiandien vis dar jūsų meistras – Rolandas Neimanas

Jei jums reikia pagalbos su technika Vilniuje, skambinkite +37064523495

www.technikos.lt

Comments are closed.